// 2018-07-04

Poradnia Onkologii i Hematologii Dziecięcej już otwarta

Z dniem 01.07.2018 r. została otwarta Poradnia Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Do Poradni przyjmowane są dzieci i młodzież od 0 do 18 roku życia ze skierowaniem po wcześniejszej rejestracji pod nr tel. 75 753 74 89, 75 753 74 90. Poradnia znajduje się na I p...
czytaj dalej
// 2018-03-19

Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom

Jeżeli Twoje dziecko urodziło się w latach 2013–2016 i nie było zaszczepione przeciwko pneumokokom – można to zrobić teraz, bezpłatnie: od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. W tym terminie bezpłatną szczepionkę otrzymają dzieci w wieku do 5 lat, które ni...
czytaj dalej
// 2018-02-09

Bezpłatne testowanie w kierunku HIV

Zapraszamy na bezpłatne i anonimowe testowanie w kierunku HIV. Badanie można wykonać w pkt. konsultacyjno - diagnostycznym przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej w Dziale Diagnostyki Laboratoryjnej. ...
czytaj dalej
// 2018-01-16

Przekaż 1% podatku Stowarzyszeniom działającym przy Centrum

Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Stowarzyszeń działających przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu niezbędnego do działalności statutowej Centrum. Dziękujemy za Państwa...
czytaj dalej
// 2018-01-10

Szkoła Rodzenia - zapraszamy do skorzystania z oferty

Zapraszamy do skorzystania z oferty Szkoły Rodzenia. Telefon do położnej - 510-052-416; tel. Oddział Położniczy (w godz. 12.00-14.00) - 75 753 7637. Do Szkoły Rodzenia przyjmowane są ciężarne między 26-28 tygodniem ciąży. Należy posiadać aktualne zaświad...
czytaj dalej

Informacje dla
pacjentów

Blok Operacyjny

Telefony

Pielęgniarka oddziałowa: 75 753 7168
Pokój lekarski: 75 753 7152
Pokój pielęgniarek: 75 753 7150/51

Lokalizacja

parter

Ordynator

Kierownik bloku operacyjnego : lek med. Jacek Barancewicz specjalista anestezjolog

Pielęgniarka oddziałowa

lic. Ewa Grabowska, specjalista w dziedzinie organizacji i zarządzania

Opis

MISJA: Gwarantowanie wysokiej jakości świadczonych usług w ciągłej trosce o :
• życie
• zdrowie
• godność
każdego człowieka powierzonego naszej opiece,
poprzez stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych personelu i stosowanie w praktyce pielęgniarskiej nowoczesnych, opartych na standardach, metod pracy.
Blok operacyjny SP ZOZ Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze składa się z sześciu klimatyzowanych sal operacyjnych, wykonanych w technologii stali nierdzewnej, spełniającej najwyższe międzynarodowe wymagania higieniczne i techniczne. Zamontowany został system nawiewów laminarnych, służących do utrzymania sterylnej czystości powietrza.
Na wyposażeniu bloku operacyjnego znajdują się m.in. mobilne stoły operacyjne, panele chirurgiczne i anestezjologiczne, aparatura do laparoskopii, artroskopii, aparat RTG z ramieniem C, ultradźwiękowy liga-sure, diatermie, mikroskop okulistyczny i laryngologiczny, aparat do FACO – emulsyfikacji zaćmy, laser do zabiegów okulistycznych, tor wizyjny do endoskopowych zabiegów laryngologicznych, wyposażony m.in. w monitorowany system kontroli nerwów twarzowych oraz aparat endoskopowy LITOTRYPS do kruszenia kamieni w układzie moczowym. W roku 2011 w salach operacyjnych zostały wymienione aparaty do znieczuleń ogólnych na nowe.
Sale operacyjne merytorycznie są podzielone na : okulistyczną , laryngologiczną , urologiczną, ginekologiczną, chirurgiczno- onkolologiczną, chirurgiczno – naczyniową ortopedyczną.
Tak bogate wyposażenie sal operacyjnych pozwala na wykonanie pełnego zakresu operacji, w tym laparoskopowych i endoskopowych.
W bloku operacyjnym dodatkowo znajdują się; sześcio- łóżkowa sala wybudzeń, obsługiwana przez wykwalifikowane pielęgniarki anestezjologiczne, Śluza dla pacjentów, w której każdy pacjent jest przyjmowany indywidualnie z oddziału zabiegowego, przez pracownika medycznego.
Śluzy damskie i męskie dla personelu bloku operacyjnego - wyposażone są w „Monitorowany System Wydawania Ubrań Operacyjnych”, co pozwala każdemu pracownikowi na pobieranie jednorazowego ubrania operacyjnego zgodnie z jego rozmiarem. Jestesmy prekursorami owego systemu w Polsce.
Każdego roku w październiku odbywają się w Sali Konferencyjnej SP ZOZ Szpitala Wojewódzkiego konferencje na temat Pielęgniarstwa operacyjnego i anestezjologicznego w Polsce oraz funkcjonowanie i zarządzanie Blokiem Operacyjnym, organizowane przez kierownika bloku operacyjnego, pielęgniarkę oddziałową i dużym wkładem pielęgniarek operacyjnych.
Do zadań Bloku Operacyjnego należy wykonywanie zabiegów operacyjnych u pacjentów Szpitala.
Blok Operacyjny jest utrzymany w stanie stałego pogotowia operacyjnego i tak zorganizowany przez kierownictwo bloku , aby w razie nagłej potrzeby personel, instrumentarium, bielizna i sprzęt były przygotowane o każdej porze do bezzwłocznego wykonania zabiegu operacyjnego.
Cały personel pracujący jest podporządkowany w sprawach ogólnego postępowania Kierownikowi i Pielęgniarce Oddziałowej Bloku Operacyjnego, a w czasie trwania zabiegu operacyjnego w sprawach dotyczących technicznego przeprowadzenia zabiegu oraz bezpieczeństwa życia i zdrowia operowanego pacjenta – lekarzowi operującemu z danego oddziału i lekarzowi anestezjologowi.

Copyright 2011 www.spzoz.jgora.pl. All Rights Reserved.
Projekt: detalstudio.pl Realizacja: lekop.pl