Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w najbliższą niedzielę gra po raz 29!

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej po raz kolejny wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za pomoc, która okazywana jest naszej placówce od lat. Od 2012 roku otrzymaliśmy z ramienia WOŚP sprzęt wart łącznie ponad 2 miliony złotych.

W 2020 roku środki Orkiestry zbierane były na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Dzięki zaangażowaniu ludzi z całej Polski udało się uzbierać na tyle wysokie fundusze, żeby pomóc wielu placówkom w Polsce, w tym naszemu szpitalowi.

Nowoczesny sprzęt medyczny umożliwia zaawansowaną diagnostykę i pomoc dla wielu Pacjentów, dlatego w grudniu 2020 roku skierowaliśmy do WOŚP prośbę o wsparcie w tym roku. Do najpilniejszych potrzeb Oddziału Otolaryngologicznego wskazaliśmy: giętki endoskop wraz z torem wizyjnym, zestaw sztywnych endoskopów do oceny górnych dróg oddechowych, laser CO2, laser diodowy, nawigację optyczną, lampy czołowe, monitoring n.VII, audiometr, tympanometr, Hit-test.

Wspólnie z Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego zachęcamy do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – bo warto pomagać!