Profesjonalna pomoc w chorobach serca i nowe zabiegi w Oddziale Kardiologicznym WCSKJ

W Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej funkcjonuje pełnoprofilowy, profesjonalny Oddział Kardiologiczny.

Z początkiem sierpnia oddział rozpoczął wysokospecjalistyczne zabiegi dla Pacjentów z zaburzeniami rytmu serca i migotaniem przedsionków. To zabiegi ablacji z użyciem systemu 3D oraz krioablacji – ratujące życie operacje o wysokiej skuteczności. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik i wysokiej klasy sprzętu medycznego, czas pobytu Pacjenta w szpitalu wynosi od 3 do 5 dni.

Lekarze specjaliści alarmują – choroby układu krążenia i schorzenia kardiologiczne to największe zagrożenie dla zdrowia Polaków. Zachorowaniom sprzyjają niezdrowa dieta, palenie papierosów, brak ruchu czy przewlekły stres. Aby zminimalizować ryzyko tych chorób konieczna jest nie tylko profilaktyka i edukacja prozdrowotna, ale również odpowiednia diagnostyka i specjalistyczne leczenie.

Oddział Kardiologiczny WCSKJ od 20 lat świadczy szybką, nowoczesną i kompleksową opiekę medyczną dla Pacjentów z chorobami układu krążenia i schorzeniami sercowo-naczyniowymi – realizuje diagnostykę inwazyjną, terapię zachowawczą, jak i kardiologię interwencyjną. Opiekę nad Pacjentami pełni wykwalifikowana i profesjonalna kadra medyczna. Oddział przez całą dobę pełni także dyżur w nagłych przypadkach dla Pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym i zawałem serca.

W przypadku chorób kardiologicznych konieczna jest także odpowiednia rehabilitacja – placówka realizuje program Kompleksowej Opieki nad Pacjentem Po Zawale Serca – KOS. W ramach programu pacjenci mogą liczyć na ciągłość diagnostyki i leczenia, w tym także rehabilitację kardiologiczną oraz edukację na temat czynników ryzyka chorób serca.

Pacjenci mogą skorzystać ze stacjonarnej rehabilitacji kardiologicznej w otoczeniu przyrody w ośrodku zamiejscowym WCSKJ „Wysoka Łąka” w Kowarach.

Zachęcamy również do obejrzenia video prezentującego Oddział Kardiologiczny WCSKJ zobacz film