Punkt szczepień powszechnych w Jeleniej Górze rozpoczyna działalność

W środę 12 maja rozpoczyna działalność jeleniogórski Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19 w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”. Pkt. Szczepień został utworzony przy współpracy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze i Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

Szczepienia w maju odbywać się będą od środy do piątku w godzinach od 10:00 do 20:00, a każdego dnia zaszczepionych może zostać ponad 500 osób. Punkt działać będzie w ścisłym reżimie sanitarnym. Przygotowane zostały specjalne strefy bezpieczeństwa i wydzielono miejsce obserwacyjne po szczepieniu. Utworzono 5 stanowisk dla zespołów szczepień. Punkt jest dostosowany także do obsługi osób niepełnosprawnych. Zaangażowany został personel Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej – pielęgniarki, personel lekarski, rehabilitanci, diagności oraz ratownicy medyczni. Ostateczna liczba wykonanych szczepień będzie zależna od dostaw z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

10 maja 2021 r. w miejskim punkcie szczepień odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in.: Wojewody Dolnośląskiego – Jarosława Obremskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego – Cezarego Przybylskiego, Prezydenta Miasta Jeleniej Góry – Jerzego Łużniaka oraz Dyrektora WCSKJ – Nikolaja Lambrinowa.

Jak się zarejestrować na szczepienie?

Zarejestrować można się przez portal pacjent.gov.pl i wybrać jako miejsce szczepienia Punkt Szczepień Powszechnych w Jeleniej Górze. Od 10 maja 2021 r. została także uruchomiona bezpośrednia rejestracja telefoniczna, którą obsługuje Miasto Jelenia Góra oraz WCSKJ. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00 wystarczy zadzwonić pod dedykowane nr telefonów: 603033969, 607518240, 783295322, 783295333 i umówić się na szczepienie.