WCSKJ otrzymało wsparcie od Miasta Jelenia Góra

Miasto Jelenia Góra przekazało na rzecz Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej specjalistyczny sprzęt medyczny o wartości 850 tys. złotych, który jest niezbędny do ratowania życia i zdrowia Pacjentów.

Do naszego szpitala trafiło 21 łóżek szpitalnych, 2 łóżka do wybudzeń, USG, zestaw do próby wysiłkowej oraz stół operacyjny. W połowie listopada do szpitala zostanie dostarczony także nowy ambulans ratunkowy.

W imieniu całego personelu i wszystkich Pacjentów serdecznie dziękujemy Prezydentowi Miasta Jeleniej Góry za okazane wsparcie. Współpraca z samorządem lokalnym jest dla nas niezwykle ważna i doceniamy zaangażowanie ze strony miasta. W tym roku WCSKJ nie zostało zwolnione z podatku od nieruchomości, w zamian Miasto Jelenia Góra przekazało na rzecz szpitala sprzęt medyczny, którego wartość przekroczyła kwotę należnego podatku.

Dnia 17.06.2021 r. podczas konferencji prasowej z udziałem władz miasta i dyrekcji szpitala, odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu. Nowe łóżka trafiły do Oddziału Pulmonologicznego, który jako pierwszy z oddziałów szpitalnych objął opieką Pacjentów z COVID-19. Dzięki podjętemu wysiłkowi całego personelu udało uratować się zdrowie i życie wielu osób

Skip to content